Jaki stan wykończenia nieruchomości kupowanej od dewelopera jest lepszy? – część czwarta

Część trzecia artykułu: http://bezpiecznyzakupnieruchomosci.pl/blog/jaki-stan-wyko%C5%84czenia-nieruchomo%C5%9Bci-kupowanej-od-dewelopera-jest-lepszy-%E2%80%93-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-trzecia.html

W przypadku decyzji na odbiór mieszkania w stanie pod klucz sprawy wyglądają nieco inaczej. Kupujący dostaje „gotowca” wykończonego w standardzie deweloperskim. Nie każdemu może on jednak przypaść do gustu i nie każdemu może odpowiadać standard deweloperski. Z drugiej strony, nabywca może od razu po odbiorze przeprowadzić się do nowego mieszkania i natychmiastowo wypróżnić dotychczas zajmowany lokal. Kwestie ceny omówiono już powyżej, jednakże warto nadmienić, iż w przypadku mieszkania pod klucz nabywca nie musi brać dwóch kredytów, a cena całościowa zakupu nieruchomości jest mu znana już od samego początku, co ułatwia planowanie swojego portfela w przyszłości. Ponadto nabywca mieszkania w stanie pod klucz ma mniej na głowie w przypadku ewentualnych awarii, które mogą wystąpić po odbiorze nieruchomości, bowiem wykończenie lokalu, tak samo jak sam budynek podlegają rękojmi, więc to deweloper po zgłoszeniu usterki będzie musiał zająć się sprawą a nie nabywca.

Ja więc widać, każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego każdy kupujący musi dokładnie przemyśleć decyzję w jakim standardzie wykończenia zakupić mieszkanie od dewelopera i dostosować wybór do swoich osobistych preferencji.


Masz pytanie albo szukasz dokładniejszej odpowiedzi? Skontaktuj się z nami


Zapisz się do newslettera