Gdzie szukać nieruchomości w niższej cenie? – część trzecia.

Druga część artykułu: http://bezpiecznyzakupnieruchomosci.pl/blog/gdzie-szuka%C4%87-nieruchomo%C5%9Bci-w-ni%C5%BCszej-cenie-%E2%80%93-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-druga.html

Drugą możliwością szukania okazji przez nabywcę jest poszukiwanie nieruchomości na licytacjach komorniczych. Nieruchomości  te z reguły są tańsze niż w przypadku „normalnych” ofert dostępnych na rynku, jednakże w przypadku planu zakupu nieruchomości na licytacji komorniczej, kupujący musi posiadać gotówkę i jeżeli opłacenie zakupu było planowane w formie wzięcia kredytu hipotecznego, to opcja nabycia lokum w drodze licytacji komorniczej jest utrudniona. Na koniec warto jednak wspomnieć i o pierwotnym rynku nieruchomości, bowiem i na nim zdarzają się oferty promocyjne na nieruchomości. Należy jednak uważać, gdyż czasami takie promocje okupione są jakąś wadą nieruchomości, dlatego trzeba uważnie je sprawdzać, a wtedy można trafić na prawdziwą okazję, zdarzają się bowiem mieszkania, które po prostu się „nie sprzedały”.

Jak widać, wysokie ceny nieruchomości nie muszą oznaczać z rezygnacji ze swoich planów życiowych dotyczących zakupu nieruchomości – czasem wystarczy po prostu poszukać okazji w innych niż dotychczas miejscach.


Masz pytanie albo szukasz dokładniejszej odpowiedzi? Skontaktuj się z nami


Zapisz się do newslettera