Dlaczego zawsze należy kontrolować dewelopera? – część pierwsza.

Poza sprawdzaniem aspektów prawnych związanych z zakupem nieruchomości na rynku pierwotnym oraz analizą dewelopera pod kątem finansowym, warto przed zakupem nieruchomości uważnie przejrzeć całą dokumentację związaną z planowanym zakupem. Ze względu na ogromny popyt na mieszkania oraz rosnące ceny nieruchomości (i przez to zainteresowanie wśród nabywców coraz to mniejszymi mieszkaniami) na rynku pierwotnym można spotkać wśród deweloperów zjawisko, które jest nazywane przez niektóre redakcje z branży nieruchomości „patodeweloperką”. Jakie są jej objawy? Z całą pewnością niekorzystne dla nabywcy, co pokazują ujawnione w ostatnich dniach przykłady.

Pierwszym z nich może być mieszkanie o powierzchni 48 m kw., z czego aż 9,7 m kw. stanowił… Nieustawny korytarz o długości 7.5 metra. Oznacza to, że kupujący wydałby ćwierć miliona złotych (w przypadku tej konkretnej inwestycji) na pustą przestrzeń, której nie byłby w stanie zagospodarować. Analiza specjalisty na rynku wykazała, że tak bezsensownie ułożone mieszkanie powstało dlatego, że deweloper podzielił jedno dobrze zaplanowane mieszkanie na dwa mniejsze celem ich szybszej i pewniejszej sprzedaży.

Część druga artykułu: http://bezpiecznyzakupnieruchomosci.pl/blog/dlaczego-zawsze-nale%C5%BCy-kontrolowa%C4%87-dewelopera-%E2%80%93-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-druga.html


Masz pytanie albo szukasz dokładniejszej odpowiedzi? Skontaktuj się z nami


Zapisz się do newslettera