Dlaczego zawsze należy kontrolować dewelopera? – część druga.

Część pierwsza artykułu: http://bezpiecznyzakupnieruchomosci.pl/blog/dlaczego-zawsze-nale%C5%BCy-kontrolowa%C4%87-dewelopera-%E2%80%93-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-pierwsza.html

Podobnych oszczędności deweloperzy dokonują nie tylko jednak na mieszkaniach – potrafią oni także zbudować place zabaw tej wielkości, że dwójka dzieci będzie miała problem, żeby swobodnie z nich korzystać (nie mówiąc już o tym, jak ubogie jest wyposażenie takich miejsc).

Kolejną pułapką zastawioną przez dewelopera mogą być miejsca parkingowe. Po pierwsze, może się okazać, że kupując mieszkanie z takim miejscem w parkingu podziemnym, miejsce postoju pojazdu nabywcy może znajdować się pod innym budynkiem! Po drugie, oglądając inwestycje, których budowa ruszyła w 2018 r. i wcześniej warto sprawdzić szerokość miejsca parkingowego. Istniejące wtedy obostrzenia prawne sprawiały, że deweloperzy legalnie budowali parkingi, na których dało się zaparkować pojazd, ale ciężko było już z niego wysiąść.

Oczywiście powyższe przykłady nie wyczerpują katalogu nieprawidłowych zachowań deweloperów, jednak mamy nadzieję, że po lekturze tego tekstu kupujący mieszkania na rynku pierwotnym będą mieli już w głowie obraz, na jakie dodatkowe rzeczy należy zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania.


Masz pytanie albo szukasz dokładniejszej odpowiedzi? Skontaktuj się z nami


Zapisz się do newslettera